Blog

przeprowadzka do nowego biura

Jak Grupa Pracuj zaangażowała pracowników w przeprowadzkę?

Przeprowadzka do nowego biura to złożony i czasochłonny proces. Warto go dobrze zaplanować – nie tylko od strony logistycznej, lecz także komunikacyjnej. Dzielenie się informacjami z pracownikami to jeden z elementów wpływających na sukces projektu – zapobiega pojawianiu się plotek i zmniejsza poczucie niepokoju związanego ze zmianą. Otwarcie się na głos pracowników może z kolei usprawnić proces, zwiększyć w nich poczucie wpływu i bardziej zintegrować z firmą.

Doskonale wie o tym Grupa Pracuj, która w grudniu 2016 roku zmieniała siedzibę biura, a już prawie rok wcześniej zaczęła angażować pracowników w rozmowy na temat kolejnych etapów prac związanych z przeprowadzką, wykorzystując do tego platformę internetową emplo.

Profil firmy

Grupa Pracuj to jedna z największych polskich firm i wiodący dostawca rozwiązań, które  wspomagają firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Do Grupy należy m.in. platforma rekrutacyjna Pracuj.pl, system wspierający rekrutację – eRecruiter, a także emplo.

Jak to się zaczęło?

Na początku 2016 roku Grupa Pracuj miała gotowy harmonogram prac związanych z planowaną przeprowadzką do biurowca, który był w trakcie budowy. Opierając się na przygotowanym harmonogramie, opracowano także plan działań komunikacyjnych skierowanych do pracowników.

W lutym Grupa Pracuj założyła w emplo grupę o nazwie Nowe biuro, w której na bieżąco pojawiały się informacje o postępie prac na placu budowy oraz komunikaty związane z aranżacją wspólnej przestrzeni i przeprowadzką. Co ważne – w komunikację aktywnie angażowali się pracownicy, którzy dzieli się swoimi pomysłami oraz zadawali istotne dla siebie pytania.

Grupa Pracuj liczy się ze zdaniem swoich pracowników, dlatego każdy głos jest dla nas ważny. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej organizacji, co pozytywnie wpływa na poziom zadowolenia z pracy oraz zaangażowanie.
W procesie przeprowadzki emplo umożliwiło nam bieżącą wymianę pomysłów i informacji, dzięki czemu sprawniej podejmowaliśmy ważne decyzje dotyczące m.in. wyglądu przestrzeni i udogodnień. Liczne ankiety, dyskusje i obserwacje pozwoliły nam poznać preferencje pracowników, aby każdy z nich mógł poczuć się nowym biurze komfortowo. Czasami komunikacja nie była łatwa, czasami musieliśmy wyjaśniać, dlaczego niektóre pomysły nie mogły zostać zrealizowane, ale dzięki emplo mogliśmy rozmawiać z pracownikami na bieżąco.
Warto angażować pracowników w życie organizacji, słuchać ich i podążać za nimi. Wierzę, że wkrótce stanie się to standardem w polskich firmach..

Alicja Janowska, Menedżer ds. Administracji, Grupa Pracuj

 

Jeśli Ty też chcesz zaangażować pracowników w wewnętrzne procesy i zastanawiasz się, czy platforma emplo może Ci w tym pomóc, wypełnij krótki formularz.

Przebieg komunikacji w grupie Nowe biuro

*W każdym miesiącu pracownicy na bieżąco publikowali posty z pytaniami dot. m.in. parkingów samochodowych i rowerowych, wyposażenia kuchni, cateringu, a także dzielili się swoimi pomysłami i zamieszczali zdjęcia z inspiracjami.

 

Sprawdź, jak możesz poprawić komunikację i zaangażowanie w swojej firmie. Podpowiemy Ci, jak wykorzystać do tego wybrane narzędzia platformy emplo.

Umów demo

Related Posts